DYMO XTL HEAT SHRINK TUBE ENDLESSLY 6MM X 2.70M BLACK SUPL
Forsiden
DYMO XTL HEAT SHRINK TUBE ENDLESSLY 6MM X 2.70M BLACK SUPL
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
|
|
DYMO XTL HEAT SHRINK TUBE ENDLESSLY 6MM X 2.70M BLACK SUPL
|
Beskrivelse
Specifikationer
DYMO industrielle etiketter hjælper dig med at få mærkningsopgaver udført hurtigt og korrekt – første gang.
Den rette etiket til stort set enhver situation og overflade.
Dymo XTL etiketmaskiner udskriver direkte på kontinuerlige eller forudskårne krympeflexrør. Krympeflexrør giver isolering, når de krympes, og sikrer en tæt pasform på ledninger og kabler med et krympeforhold på 3:1. Fremstillet af flammehæmmende polyolefinrør og testet efter industristandarder.
Opfylder MIL-M-81531, MIL-STD-202G, SAE-DTL-23053/5 (klasse 1 & 3)
UL-anerkendt som en komponent til UL 224.
| Etiket, farve | Sort på hvid |
| Produktfarve | Sort |
| Udskrivningsteknologi | Termisk overførsel |
| Oprindelsesland | Belgien |
| Varm krympe | Ja |
| Varmeresistent | Ja |
| Ultraviolet (UV) resistent | Ja |
| Olieresistent | Ja |
| Vandafvisende | Ja |
| Kemisk resistens | Ja |
| Certificering | UL 224 |
| Overholdelse af branchestandarder | MIL-M-81531, MIL-STD-202G, SAE-DTL- 23053/5 (Class 1/3) |
| Mærke kompatibilitet | DYMO |
| Kapabilitet | XTL 300, XTL 500 |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Båndbredde | 6 mm |
| Båndlængde | 2,7 m |
| Bredde | 35 mm |
| Dybde | 72 mm |
| Højde | 120 mm |
| Vægt | 50 g |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakketype | Kasse |
| Pallens bruttobredde | 80 cm |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Pallens bruttohøjde | 116,5 cm |
| Pallens bruttovægt | 147,8 kg |
| Produkter pr. palle | 63 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 48219090 |
Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.