For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
|
|
EATON 5PX 3000i RT2U G2
-
Effekt
3000kVA
-
Produkt
Eksterne UPS
|
Beskrivelse
Specifikationer
Eaton 5PX3000IRT2UG2. UPS topologi: Interaktivt indgangsstik, Output strømkapacitet (VA): 3 kVA, Udgangseffekt: 3000 W. AC stikkontakt typer: C13 forbinder, C19 forbinder, Strømstik: C20 forbinder, AC udgange, antal: 10 AC stikkontakt(er). Formfaktor: Reolbeslag/tårn, Produktfarve: Sort, Rackkapacitet: 2U. Bredde: 438 mm, Dybde: 603 mm, Højde: 85,5 mm. Output-forbindere: 8 x IEC C13 (10A) 2 x IEC C19 (16A), Nominel udgangsspænding: 230 V
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 3 kVA |
| Udgangseffekt | 3000 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 160 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 294 V |
| Indgangsfrekvens | 47/70 Hz |
| Støjniveau | 40 dB |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overafladning |
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| Strømstik | C20 forbinder |
| AC udgange, antal | 10 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal serielle porte | 1 |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Produktfarve | Sort |
| Rackkapacitet | 2U |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
| Sikkerhed | IEC/EN 62040-1, UL1778, CSA22.2 |
| Certificering | IEC/EN 62040-2, FCC B, CISPR22 B
CB (TUV) / cTUVus / EAC / UKCA / Ukr / Cm |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | CE, ENERGY STAR |
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 603 mm |
| Højde | 85,5 mm |
| Vægt | 31,7 kg |
| Ledelseskort inkluderet | Nej |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
| Output-forbindere | 8 x IEC C13 (10A)
2 x IEC C19 (16A) |
| Nominel udgangsspænding | 230 V |
Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.