For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
|
|
EATON 5SC 1000i Rack2U
-
Effekt
1kVA
-
Produkt
Rackmount UPS
|
Beskrivelse
Specifikationer
Ekspertanmeldelser
Eaton 5SC1000IR. UPS topologi: Interaktivt indgangsstik, Output strømkapacitet (VA): 1 kVA, Udgangseffekt: 700 W. AC stikkontakt typer: C13 forbinder, Strømstik: C14 forbinder, AC udgange, antal: 8 AC stikkontakt(er). Formfaktor: Reolbeslag, Produktfarve: Sort, Rackkapacitet: 2U. Bredde: 440 mm, Dybde: 405 mm, Højde: 86,2 mm. Udgangsspænding: 230 V
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1 kVA |
| Udgangseffekt | 700 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 184 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 276 V |
| Indgangsfrekvens | 45/55 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Regulering af udgangsfrekvens | 45-55 Hz (50Hz system), 55-65Hz (60Hz system) |
| Støjniveau | 45 dB |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overafladning |
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | 1 |
| Formfaktor | Reolbeslag |
| Produktfarve | Sort |
| Rackkapacitet | 2U |
| Sikkerhed | IEC / EN 62040-1, UL 1778 |
| Certificering | CE, CB report (TÜV) |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 405 mm |
| Højde | 86,2 mm |
| Vægt | 15 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
| Udgangsspænding | 230 V |
Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.