EATON 91PS 8kW UPS With Standard Batteries 15kW Power Module
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
|
|
EATON 91PS 8kW UPS With Standard Batteries 15kW Power Module
Varenr.:
BG80AB206A01100000
|
Beskrivelse
Specifikationer
Eaton 91PS-8(15)-15-2x9Ah-6. UPS topologi: Dobbeltkonvertering (online), Output strømkapacitet (VA): 8 kVA, Udgangseffekt: 8000 W. Batteriteknologi: Blybatterier (VRLA), Batterikapacitet: 9 At, Batterispænding: 12 V. Formfaktor: Tower, Produktfarve: Sort, Skærmtype: LCD. Bredde: 335 mm, Dybde: 750 mm, Højde: 1300 mm
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 8 kVA |
| Udgangseffekt | 8000 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 220 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 415 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Antal indgående faser | 3 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Effektivitet | 96% |
| Indgående strømfaktor | 0,99 |
| Udgående strømfaktor | 1 |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning |
| USB-port | Ja |
| RS-232-porte | 1 |
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal battericeller | 192 |
| Antal understøttede batterier | 64 |
| Batterilevetid (maks.) | 5 År |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
| Sikkerhed | IEC 62040-1 |
| Certificering | IEC 62040-2; IEC 62040-3; RoHS; WEEE |
| Bredde | 335 mm |
| Dybde | 750 mm |
| Højde | 1300 mm |
Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.