For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
|
|
EATON 9E 2000i (P)
-
Effekt
2kVA
-
Produkt
Eksterne UPS
|
Beskrivelse
Specifikationer
Eaton 9E 2000I. UPS topologi: Dobbeltkonvertering (online), Output strømkapacitet (VA): 2 kVA, Udgangseffekt: 1600 W. AC stikkontakt typer: C13 forbinder, C19 forbinder, Strømstik: C13 forbinder, AC udgange, antal: 6 AC stikkontakt(er). Typisk backup tid ved fuld styrke: 4 min., Typisk backup tid ved halv styrke: 12 min.. Formfaktor: Tower, Produktfarve: Sort, Sikkerhed: IEC/EN 62040-1. Bredde: 330 mm, Dybde: 190 mm, Højde: 399 mm
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 2 kVA |
| Udgangseffekt | 1600 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 100 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 300 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 208 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Effektivitet | 91% |
| Støjniveau | 40 dB |
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| Strømstik | C13 forbinder |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal serielle porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 4 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 12 min. |
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort |
| Sikkerhed | IEC/EN 62040-1 |
| Certificering | IEC/EN 62040 -2, CE, CB report (TUV) |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Bredde | 330 mm |
| Dybde | 190 mm |
| Højde | 399 mm |
| Vægt | 22,4 kg |
Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.