EATON 9SX 11000I POWER MODULE . ACCS
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
|
|
EATON 9SX 11000I POWER MODULE . ACCS
-
Effekt
11kVA
-
Produkt
Ekstra batteri
|
Beskrivelse
Specifikationer
Eaton 9SX11KiPM. UPS topologi: Dobbeltkonvertering (online), Output strømkapacitet (VA): 11 kVA, Udgangseffekt: 10000 W. Seriel grænsefladetype: RS-232. Batteriteknologi: Blybatterier (VRLA). Formfaktor: Reolbeslag/tårn, Produktfarve: Sort, Rackkapacitet: 3U. Bredde: 130 mm, Dybde: 700 mm, Højde: 440 mm
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 11 kVA |
| Udgangseffekt | 10000 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 100 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 276 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 250 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Effektivitet | 95% |
| Effektivitet (ECO mode) | 98% |
| Indgående strømfaktor | 0,99 |
| Udgående strømfaktor | 0,9 |
| ECO-tilstand | Ja |
| Støjniveau | 50 dB |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | 1 |
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Antal understøttede batterier | 12 |
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Produktfarve | Sort |
| Rackkapacitet | 3U |
| Skærmtype | LCD |
| Certificering | IEC/EN 62040-1, UL 1778, IEC/EN 62040-2, CE cULus, EAC |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Bredde | 130 mm |
| Dybde | 700 mm |
| Højde | 440 mm |
| Vægt | 21 kg |
| Kabler inkluderet | Seriel, USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.