| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Duplex udskrivningstilstand | Vejledning |
| Maksimal opløsning | 4800 x 1200 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 33 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort | 15 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 8 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal) | 9 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal) | 15 sek./side |
| Udskrivning uden kant | Ja |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Scanning | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Scanner type | Flatbed skanner |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PICT, PNG, TIFF |
| Understøttede dokumentformater | PDF |
| Fax | Ingen |
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Samlet inputkapacitet | 100 ark |
| Samlet outputkapacitet | 30 ark |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Medietyper til papirbakke | Fotopapir, Almindeligt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5, B6 |
| Kuverter størrelser | C6, DL |
| Fotopapir størrelser | 9x13,10x15,13x18 |
| Udskrivning af mediestørrelser uden kanter | 10x15 |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 300 g/m² |
| USB-port | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Nej |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2-AES, 64-bit WEP, WPA2-PSK, 128-bit WEP, WPA3-SAE, WPA-PSK, WPA-TKIP |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Epson Connect |
| Produktfarve | Sort |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm | Nej |
| Strømforbrug (kopiering) | 12 W |
| Strømforbrug (klar) | 5,4 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,8 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,19 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows 8.1, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2003 R2 |
| Bredde | 375 mm |
| Dybde | 347 mm |
| Højde | 179 mm |
| Vægt | 4,1 kg |